Forum Eksploracyjne

Dawniej sztolnie.fora.pl
Dzisiaj jest 23 kwie 2018, 7:52

Strefa czasowa UTC+02:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Ciekawa kopalnia barytu znajdująca się za południową granicą. Podobno już jest "po temacie" bowiem wejścia zostały zlikwidowane całkiem niedawno.

Poniżej film Leona z eksploracji kopalni

Zgłoś ten post
Awatar użytkownika

Witaj, wejście jest co jakiś czas zamykane na kłódkę. Zanim udało się nam tam pojechać, to były 3 podejścia. Trzeba po prostu stale temat sprawdzać, czy ktoś obiektu znowu nie otworzył.

Zgłoś ten post
Awatar użytkownika

Bzdura.. byłam tam z 15 razy na przestrzeni kilku lat i wejście za każdym razem stało otworem. Za to tydzień po emisji filmu jest zaspawane. Dzięki, świetna robota.

Zgłoś ten post
Awatar użytkownika

Z informacji, które uzyskałem od kolegi i jego znajomego z Czech wynika, że obiekt jest "otwierany" przez grupy czeskie. A zaspawanie, czy inne stałe zabezpieczenie wynika być może z tego, że w obiekcie będą prowadzone jakieś prace. Ja odniosłem wrażenie, że obiekt będzie na coś zagospodarowany.

Zgłoś ten post

posłuchaj Leon - celebryto z jutjuba, od jakiegoś już czasu starsi od Ciebie, mający takie same zainteresowania jak i Ty odnośnie kopalń etc. zaobserwowali że w większości palisz obiekty poprzez wciskanie tych swoich filmików do sieci, mało tego podajesz konkretnie ich lokalizację!!

-byle laik z ulicy po obejrzeniu wpadnie na pomysł aby sie tam wybrać,
-nie tylko laik to ogląda ale służby górnicze też,

Daję Ci tylko grzecznie do zrozumienia to abyś się zastanowił nad tym co robisz, przestań podawać lokalizację.
Te twoje "wyprawy" do kopalń czynnych i nieczynnych w świetle prawa obowiązującego są nielegalne, tym samym Twoi sponsorzy w gadżety zapewne mają wiedzę że narażasz ich na zszarganie reputacj??

Zgłoś ten post
Awatar użytkownika

wyprawyleona pisze:
A zaspawanie, czy inne stałe zabezpieczenie wynika być może z tego, że w obiekcie będą prowadzone jakieś prace. Ja odniosłem wrażenie, że obiekt będzie na coś zagospodarowany.

Na jakiej podstawie skoro byłeś tam raz w środku?? :lol: Bo różne badziewia są poukłądane w stosiki? Są tak poukładane już od ponad 6 lat....
Nie wierzę też w informację jakoby wrota były regularnie zamykane. Głównie dlatego, że dość regularnie odwiedzam to miejsce. Zawsze stały otworem. Po emisji Twojego filmu już nie. "Łapka w górę"..

Podpisuję się pod wpisem powyżej.
Wśród czeskich grup jesteś otwarcie nazywany szkodnikiem. Sporo osób w Polszy również ma o Tobie podobne zdanie.
A podając dokładne namiary na jakąś dziurę pośrednio bierzesz też na siebie odpowiedzialność za potencjalne wypadki niedzielnych poszukiwaczy przygód, których ostatnio nie brakuje.
Przemyśl to.

Zgłoś ten post

Dołączę się do tematu, bo sprawa ma trochę inny wymiar niż można by się spodziewać.
Tak się jakoś na świecie porobiło że internet kreuje rzeczywistość, z racji wieku nie podoba mi się to, ale z faktami się nie dyskutuje. Może sobie nikt nie zdaje z tego sprawy ale "Leon" jest wyznacznikiem całego środowiska poszukiwawczego, jest jego centrum, jest jego liderem. Dlaczego tak pisze? Już tłumaczę.
Zajmuje się historią górnictwa od lat, czasem coś napiszę, czasem coś wygłoszę i bywam na konferencjach naukowych. Zawsze wydawało mi się że mam jakaś renomę (sorry za autopromocję, ale to takie wprowadzenie). Ale w zeszłym roku zaczęło się coś dziać niepokojącego. Zaczęły się telefony do mnie od przedstawicieli różnych instytucji mniej lub bardziej związanych z górnictwem abym im udostępnił kontakt do "Leona". Na moje delikatne zapytanie kto to jest "Leon" rozmówca był zdziwiony że nie znam człowieka który chodzi po wszystkich sztolniach w Polsce. Przedstawicielom wspomnianych instytucji chodzi o to żeby "Leon" udostępnił namiary znanych sobie wyrobisk górniczych, zaprowadził, pokazał itd. Próbowałem zareklamować swoją osobę, w końcu też coś tam wiem i przynajmniej miałbym nad tym jakaś kontrolę co udostępniam. Delikatnie dali mi do zrozumienia że interesuje ich tylko Leon bo z internetu wynika że on wszędzie był. Nie znam Leona osobiście wiec kontaktu ode mnie nie dostali, ale trochę mnie to wkurzyło. Sprawa dotyczyła m.in. Wyższego Urzędu Górniczego i tutaj udało mi się wybić im Leona z głowy na szczęście (sorry Leon). Niestety Spółka Restrukturyzacji Kopalń też szukała Leona a tam nikogo nie znam. Leona znaleźli ludzi ze Sztolni Królowa Luiza z Zabrza i wiem że chodzili z nim po sztolniach (ze mną nie chcieli). Trochę to śmieszne i straszne zarazem ale Leon ma niesamowitą renomę przez te filmy, sam nawet nie wie o tym. Był nawet tematem rozmów na konferencji górniczej w Zabrzu w tym roku jako wybitny badacz górnictwa. Środowisko naukowe też te filmy ogląda. Takie są realia internetu. Nie pozostaje mi nic innego jak wszystko co odkopałem kiedykolwiek pozasypywać (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłem) i radzę wszystkim nie lekceważyć "Leona", bo to on teraz "rozdaje karteczki" jak się kiedyś mówiło. Teraz moją grupę będę straszył Leonem - "zasypujcie, bo przyjdzie Leon i wszystko sfilmuje".
M.S.

Zgłoś ten post

grupa nie jest palcem robiona,na nic takie strachy..,a lansowanie samo w sobie jest kondoniarskie,podszyte eksploracją też,bo eksploracji w tych filmach jest mało-zwiedzanie owszem i kolesie z piwem w łapach,to słabe.zgadzam sie z postami wyżej co do szkodliwości takiej formy działania,no ale jest demokracja..

Zgłoś ten post

thorgis pisze:
...Przedstawicielom wspomnianych instytucji chodzi o to żeby "Leon" udostępnił namiary znanych sobie wyrobisk górniczych, zaprowadził, pokazał itd. ... dali mi do zrozumienia że interesuje ich tylko Leon bo z internetu wynika że on wszędzie był. ... Sprawa dotyczyła m.in. Wyższego Urzędu Górniczego i tutaj udało mi się wybić im Leona z głowy na szczęście (sorry Leon). Niestety Spółka Restrukturyzacji Kopalń też szukała Leona ...

Instytucje które wypytują zacne, zważywszy ze "siedzą" na wiedzy i śpią na mapach obiektów o które dopytują.

Przez takich pseudoeksplo-lansiarzy spalone zostaly przynajmniej trzy poniemieckie magnezytówki w pewnym rejonie Polski, sporo czeskich obiektów-w tym o zgrozo byl tam i jeden przypadek wysadzania...

Jak chce narobić sobie więcej wrogów niż już ma to jest na "scieżce i na kursie"
Jest nieważne kto pyta, ale ważne kto sprzedaje.

Zgłoś ten post

z instytucjami to tak zawsze...siedzą na samych perłach ale żadnemu ciulowi za przeproszeniem
nie chce sie tego sprawdzić (to samo w swiecie naukowców a dokladniej archeologów-wiekszośc ciekawszych odkryc z ostatnich lat
to robota pasjonatów -amatorów ,no może pomijając darka kwietnia).
Co do ekip z Muzeum w Zabrzu ,to maja niestety podobnie(znam osobiście)
nie za bardzo chce im sie samemu jakiś temat drązyć(choc to przeciez mn. muzeum historii górnictwa)
trzeba ich osobiście w rózne miejsca prowadzić.Zawsze mnie dziwi taka postawa ale cóż...
A co do magnezytówek gdzieś w polsce (hehe przeca wiadomo że są tylko w jednym miejscu-tom ext!!!-polska to nie slovakia)
to chyba troche koleżka przesadził-chodzi o Anne?(tu akurat Leon winny nie jest),Konstantego??(toże-leona tam nie było)
i co jeszcze(czyzby Kojancin zakratowany?? chyba nie Apteka??).Troche z końcówką posta przesadziłeś panie tom ext......

Zgłoś ten post
Administrator
Awatar użytkownika

AIDS, Wojna w Syrii i głód w Afryce to też wina Leona.

Ja rzeczoną szkodliwość widzę inaczej. Czym innym jest pisanie o obiektach na forach, a czym innym publikowanie materiałów na YouTube. Dlaczego, trochę rozwlekle, ale już wyjaśniam

Fora takie jak to istnieją od wielu lat. Swoje pierwsze forum założyłem w 2008 roku i jak wiadomo nie było to pierwsze forum w internecie traktujące o eksploracji, tylko któreś z kolei. Fora mają swoich zwolenników i przeciwników, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, że to na forach takich jak to mnóstwo ludzi się poznało i do dzisiaj jeżdżą ze sobą na wyprawy albo utrzymują kontakt. To fora były często tym pierwszym źródłem informacji o obiektach, ich historii i przede wszystkim lokalizacji. Czasem padają zarzuty o szkodnictwo, z powodu tego, że na forum są mapy z lokalizacjami, ale prawda jest taka, większość obiektów opisanych na forum można znaleźć zaznaczonych na lepszych mapach turystycznych. Padają też zarzuty o to że WUG, SRK, Nadleśnictwo, nietoperzowcy z wypiekami na twarzy czesają takie fora i tylko patrzą by pojechać z koparką/kratą i zlikwidować obiekt.
Od 10 lat działam "w biznesie" i nie widziałem ani jednego przypadku, potwierdzającego którąkolwiek z tych tez.

Publikowanie informacji na "branżowych" forach jednak mocno różni się od publikowania materiałów na YouTube. Przede wszystkim chodzi o zasięg i o publikę. Na fora takie jak to wchodzą ludzie, którzy "siedzą w temacie". Żeby tu trafić, albo trzeba mieć od kogoś link, albo znaleźć przez konkretny obiekt za pomocą Google. Ale o takim obiekcie trzeba najpierw wiedzieć, że istnieje ( jak się nazywa) by umieć go wyszukać. Albo chociaż ogólnie znać tematykę, wiedzieć, czego się szuka i mniej więcej jakie ma się oczekiwania co do tego, co chce się znaleźć. Może jestem w błędzie ale twierdzę, że ludzi z przypadku jest tu bardzo mało. Jak ktoś tu trafi i nie znajdzie nic dla siebie, po prostu opuszcza stronę i zapomina, że na niej był.

Natomiast publikowanie relacji na YouTube rodem z TVN24 powoduje, że film może obejrzeć każdy, już nie mówię o "ludziach z branży" tylko o tym, że w zasięgu takiego filmu jest naprawdę każdy frajer, bo film zawsze będzie bardziej ciekawy niż najlepiej napisany post na forum, nie zapominając o tym że filmy szybko się roznoszą po sieci dzięki tzw. social mediom. Niebezpieczeństwo jest takie, że taki frajer-turysta pomyśli sobie, że skoro Leon wchodzi do sztolni bez sprzętu, z latarką w ręku (!) i dobrze się bawi, to co, "ja nie dam rady? Potrzymaj mi piwo"... "Ty Janusz popatrz, obudowa górnicza, tyle lat i się jeszcze trzyma, potrzymaj mi piwo, sprawdzę ile jeszcze wytrzyma"... Nie mówiąc już o kolejnych tonach śmieci, których i tak nie mało jest w dostępnych obiektach.

W wyrobisku trzeba umieć się zachować, nie mówię o jakimś szczególnym reżimie, ale trzeba mieć na uwadze z czym można mieć do czynienia w środku. Przecież nie tak dawno był wypadek w woj. Lubuskim, gdzie dwóch gostków już nie wyszło z kopalni. Zasada jest prosta, pod ziemią jak nie myślisz, to giniesz. Problem w tym, że filmiki Leona mogą ściągnąć do kopalń większą liczbę tych, co nie myślą.

Zgłoś ten post

galman pisze:
A co do magnezytówek gdzieś w polsce (hehe przeca wiadomo że są tylko w jednym miejscu-tom ext!!!-polska to nie slovakia)
to chyba troche koleżka przesadził-chodzi o Anne?(tu akurat Leon winny nie jest),Konstantego??(toże-leona tam nie było)
i co jeszcze(czyzby Kojancin zakratowany?? chyba nie Apteka??).Troche z końcówką posta przesadziłeś panie tom ext......

:D a gdzie ja napisałem że magnezytówki to wina "Leona" i jego wypraw?
napisałem ze to wina pseudoeksplo lansiarzy tak? - liczba mnoga i uogólnienie,
tylko przykłady: "zabezpieczenie" szybu anny choinką,
kolejny szyb elza i obiekt spalony,
zalesi i proby pirotechniczne potem powtórnie diamo i obiekt spalony...
...więcej nie ma co wymieniac.

Ogolnie sprawa o której tu piszemy tyczy się wrzucania filmików do sieci podając konkretnie lokalizację co jest szkodliwe dla obiektu i dla laików z ulicy
co potem kończy się tak jak Sławek napisał, ze włazi byle kto i robi sie burdel

Zgłoś ten post
Awatar użytkownika

Załóżmy osobny temat poświęcony mojej osobie będzie łatwiej...

@tom_ext Powiedz mi proszę, które obiekty spaliłem hm? Skoro większość stoi otworem od wielu wielu lat, a dokładna lokalizacja jest naniesiona na pierwszej z brzegu mapie turystycznej? A może spaliłem te, które mają kraty i są otwieranie po sezonie ochronnym nietoperzy? Piszesz, że podaję konkretne lokalizacje, czy mógłbym prosić o przykłady?

"byle laik z ulicy po obejrzeniu wpadnie na pomysł aby się tam wybrać" każdy z nas był laikiem. Zanim zacząłem publikować cokolwiek w sztolniach spotykałem ludzi w adidasach i telefonami w ręku zamiast latarek. Tak było i będzie i nic tego nie zmieni.
"nie tylko laik to ogląda ale służby górnicze też" Służby górnicze, policja, straż leśna, Panowie od ochrony nietoperzy też... Co służby górnicze mają do dziury w ziemi? Zresztą z WUG już pisałem i jakoś moje działania im nie przeszkadzają. Policja na kontroli drogowej pyta, kiedy kolejny film, straż leśna/leśnicy pomagają znaleźć obiekty, a Panom od ochrony nietoperzy robię zdjęcia na zajęcia z dzieciakami, lub cholera wie do czego. Chcieli zdjęcia nietoperzy w sztolniach to zrobiłem i miałem na to przyzwolenie. Nie miałem do tej pory żadnych nieprzyjemności związanych z moją działalnością.

Nie nazywaj mnie szyderczo celebrytą, bo zawsze uważałem się za amatora eksploracyjnych wycieczek, a filmy po prostu lubię robić. Przygotowanie, potem montaż, to wszystko sprawia mi przyjemność. Nie znasz mnie, więc proszę nie oceniaj.

@Karuda nie wiem ile razy tam byłaś, mój znajomy co jakiś czas ten temat sprawdzał i gdy się nadarzyła okazja postanowiliśmy, to miejsce odwiedzić.
Jeżeli Czesi po jednej publikacji mają mnie za szkodnika.... to kompletnie mnie to nie obchodzi. Sporo osób w Polsce ma o mnie złe zdanie? okej, bywa i tak.
Ja z kolei poznałem masę osób zajmujących się tym samym tematem i współpracowało się nam super.
Karuda, co wy z tymi namiarami?

@Panie Michale, Ci ludzie szukali kontaktu ze mną ponieważ chcieli na własne oczy zobaczyć jak wyglądają nasze kopalnie. Zaprowadziłem ich do jednego obiektu, porobili zdjęcia i tyle. Każdy pojechał w swoim kierunku. Przyjechali do Wałbrzycha na jakieś spotkanie i przy okazji chcieli zobaczyć jakąś dziką kopalnię. Pokazałem i tyle w tym temacie. Wiem, że ludzie na Górnym Śląsku są zainteresowani jak obecnie wyglądają zamknięte obiekty, dlatego też górnicy pracujący pod ziemią również z ciekawości oglądają moje filmy, a wiedzę czerpię z Pana publikacji.

@szkop jakie lansowanie? Po prostu lubię robić filmy i turystykę podziemną. Uważam się za prostego chłopaka, który ma pasję. Nigdy nikomu nie chciałem zaszkodzić dlatego część filmów nigdy nie pojawi się na YT.

@Slaworow dostaję zapytania o lokalizację tak samo często jak inne osoby prowadzące strony www, czy kanały na YT. Ale na takie zapytania nie odpowiadam. Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją, by ktoś po moim filmie poleciał w klapkach zwiedzać kopalnie, lub doznał jakiegoś uszczerbku. Tak, wiem. Kiedyś może się to wydarzyć. Częściej ludzie dopytują co kupić, by móc samemu zejść pod ziemię. Inni z kolei piszą, że wolą obejrzeć materiał niż samemu tam włazić.

Nie odniosłem to tej pory wrażenia, że moja działalność jest szkodliwa i raz jeszcze to napiszę.

Robię filmy w kopalniach, bo lubię robić filmy. W niektórych miejscach filmów nie kręcę, bo wiem, że nie będę mógł ich opublikować. Nie róbcie proszę ze mnie osoby, która uważa się za Bóg wie kogo, bo jestem zwykłą, szarą osobą, która ma pasję. A nie durniem, czy też "celebrytą" który zrobi wszystko byle coś wrzucić na kanał. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję się kiedyś spotkać i wyjaśnić spory, bo od tego forum zaczynałem, wiele osób mi pomogło i nie chcę być z nikim w konflikcie.

Pozdrawiam, Leon.

Zgłoś ten post

,,Forum dyskusyjne – przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej'',za wikipedią
-
nikt nie twierdzi że jesteś złym człowiekiem i trzeba cie spalić,mnie pomogłes w sprawie 8-) ,ale masa ludzi zajmuje sie eksploracją a tylko odsetek pokazuje ,w takiej skali jeszcze mniej,podobnie jak miliony ludzi uprawia sex a jakis promil upublicznia to w sieci.chciałbym znac twoją ocenę twoich działań za 20 lat,ale chyba tyle nie dam rady..no i nie jestes jedynym,który ,,lansuje,, się eksploracją w sieci,pozdrawiam

Zgłoś ten post
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+02:00