Forum Eksploracyjne

Dawniej sztolnie.fora.pl
Dzisiaj jest 11 gru 2017, 14:01

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Żeby cokolwiek tam robić to najpierw trzeba częściowo rozebrać i częściowo wzmocnić poprzedni zawał, bo przy zwiększonym wypływie wody może być problem z szybką ewakuacją. Zresztą po tym mule już w tej chwili nie chodzi się zbyt szybko.

Pytanie też ile ten zawał ma długości i czy nie jest tak, że powstał w miejscu, gdzie kończy się betonowa obudowa. Czy nie jest tak, że cała kopalnia dalej jest jednym wielkim zawałem.

Zgłoś ten post
Administrator
Awatar użytkownika

Ktoś jednak próbował przeprowadzać jakieś prace w sztolni, jednak wygląda na to że pomysł zarzucił. Końcowy odcinek stał się mocno niestabilny. Z zawału jakimś cudem przestała lać się woda, można go nawet próbować kopać lecz jest to bezcelowe - urobek sypie się z góry i pewnie się będzie tak sypał aż do powierzchni.

Zgłoś ten post
Awatar użytkownika

Zrobiłem ostatnio małe dochodzenie i udało mi się zdobyć pewne informacje o aktualnym stanie sztolni. W połączeniu z wiadomościami z tego wątku, rysuje mi się następujący obraz:
Po pierwsze za zawałem woda pod strop. Nie jest to niespodzianka, raczej wszyscy się tego spodziewali. Natomiast jestem przekonany o istnieniu drożnego chodnika za zawałem (nie wiem tylko jak długiego).
Zawał jest niestabilny. Żadne kopanie bez pełnej (i szczelnej) obudowy nie wchodzi w grę.
W miejscu zawału kończy się betonowa obudowa, dalej jest drewno.
Sztolnia po ostatnich wydarzeniach została zamknięta na kłódkę a nawet dwie - To widziałem na własne oczy ;)

Zgłoś ten post
Awatar użytkownika

To faktycznie strach tam teraz wchodzić(wiem jest kłódka jak pisze kolega Drangnel) Ale gdyby nawet ktoś tą kłódkę sforsował to jeśli dobrze myślę ciśnienie napierającej wody za zawałem rośnie i gdyby jeszcze dodać do tego kolejne próby pokonywania zawału to mamy gotowy przepis na ,,Hydrauliczny młot Boga".

Zgłoś ten post
Administrator
Awatar użytkownika

Ma ktoś zdjęcia z tego jak to teraz wygląda? Myśmy tam byli w czerwcu tego roku ale ja do sztolni wtedy nie wchodziłem a ci co wchodzili nie zrobili zdjęć :(

Generalnie z tego co wiem końcówka sztolni mocno się "nadwyreżyła".

Zgłoś ten post
Awatar użytkownika

Czy kłódka jest na 100%?
Jeżeli nie ma, to pojadę i sprawdzę stan obiektu. Nigdy w nim nie bylem

Zgłoś ten post
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4

Strefa czasowa UTC+01:00