Szyb Alt Adler

Górnictwo w Miedziance, Ciechanowicach, Mniszkowie i Przybkowicach od najdawniejszych do współczesnych czasów.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Slaworow
Administrator

Szyb Alt Adler

#1 Post autor: Slaworow » 10 paź 2015, 12:18

Ponoć w zeszłym roku ktoś udrożnił szyb Alt Adler ze śmieci tak, że można dostać się do pierwszego poziomu starych zrobów kopalni. Za dużo do eksploracji nie ma, ot jeden chodnik zakończony komorą ze stalaktytami. Ale to wszystko "podobno". Czy ktoś jest w stanie potwierdzić tą informację?

To był ten szyb zasypany śmieciami, ze starą lodówką na dnie bodajże. Podobno lata temu ten pierwszy poziom był dostępny na tyle, że dało się eksplorować, czego ponoć w 2007 dokonała jakaś grupa speleo z Wrocławia. Była o tym wzmianka w jednym z artykułów M. Madziarza.
Alt Adler.jpg
Źródło: Madziarz Maciej, "Cuprifodina in Montibus". O historii i pozostałościach dawnych robót górniczych w rejonie Miedzianki
Alt Adler.jpg (114.18 KiB) Przejrzano 1248 razy
Źródło: Madziarz Maciej, "Cuprifodina in Montibus". O historii i pozostałościach dawnych robót górniczych w rejonie Miedzianki - miasta zrodzonego i unicestwionego przez górnictwo, [w:] Zagożdżon Paweł P., Madziarz Maciej (red.), Dzieje górnictwa - element europejskiego dziedzictwa kultury, tom 3, Wrocław 2010

Gość

Szyb Alt Adler w Miedziance

#2 Post autor: Gość » 10 paź 2015, 12:19

Tak kilka lat temu działała tam grupa ze Speleoklubu Wrocław.
Korespondowałem swego czasu z szefem tej ekipy i
rzeczywiście udało im sie dostac do korytarzy kopalni.
Gość mi opisał dokładnie ta akcję i do czego udało się
im dotrzeć ale chyba te maile juz mi sie skasowały.
Chyba jednak udało im się odkryć nieco wiecej niż piszesz.
Czy obecnie jest to dostepne - nie wiem ? ale szyb jest
pewnie ze względu na zalegajace w nim śmieci niezbyt miły
do eksploracji.

Kali_7

Szyb Alt Adler

#3 Post autor: Kali_7 » 12 lut 2016, 0:19

mi się wydaję że szyb z powyższego zdjęcia to Fröhliche Anblicker

Szyb Alt Adler wygląda tak?
https://picasaweb.google.com/lh/photo/H ... directlink

ODPOWIEDZ

Wróć do „Miedzianka i okolice”