Earth nature field

Jaskinie Krasowe Sudetów Zachodnich

Wojcieszów, Połom oraz cały obszar Gór i Pogórza Kaczawskiego.
Kali_7
Posty: 358
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:43

Jaskinie Krasowe Sudetów Zachodnich

Post autor: Kali_7 »

dość niedawno została wydana bardzo fajna książka o jaskiniach głównie Gór Kaczawskich
każdemu zainteresowanego tematem polecam
na stronie Zachodniosudeckiego Towarzystwa Przyrodniczego jest taki opis:

Marian Bochynek “Jaskinie Krasowe Sudetów Zachodnich”
2016 r., 176 str.
"Książka jest owo­cem wielu lat eks­plo­ra­cji, szpe­ra­nia w biblio­te­kach, ryso­wa­nia pla­nów, a przede wszyst­kim pasji poszu­ki­wa­nia jaskiń. Jest jedy­nym na rynku, tak dokład­nym opra­co­wa­niem poświę­co­nym jaski­niom kra­so­wym w Sudetach Zachodnich.
Jest jedy­nym na rynku tak dokład­nym opra­co­wa­niem poświę­co­nym jaski­niom kra­so­wym w Sudetach Zachodnich. Opisowi każ­dego obiektu towa­rzy­szy bogata doku­men­ta­cja fotograficzna.
Publikacja została dofi­nan­so­wana ze środ­ków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Śro­do­wi­ska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, wydana przez Wydawnictwo Ad Rem w Jeleniej Górze."

Nawet opisana jest jaskinia ze sztolni nr 7 w Kowarach!
krasnolud
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2018, 7:47

Jaskinie Krasowe Sudetów Zachodnich

Post autor: krasnolud »

Nie znalazłem tej książki na alegro i nawet na stronie wydawnictwa . Masz jakieś namiary na nią i w jakiej jest cenie?
Kali_7
Posty: 358
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:43

Jaskinie Krasowe Sudetów Zachodnich

Post autor: Kali_7 »

książka była DARMOWA

ja ją "dostałem" w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze , nie wiem gdzie jeszcze jest dostępna
krasnolud
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2018, 7:47

Jaskinie Krasowe Sudetów Zachodnich

Post autor: krasnolud »

Z ciekawości . Jaki nakład ? I czy ktoś może zapytać wydawcę czy jest możliwość ponownie ją wydać . Jak załączyć zdjęcie co ma za dużo pikseli ? Chcę zapytać o obiekt z kotki a noego mogę go załączyć . Proszę o pomoc .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jaskinie Gór i Pogórza Kaczawskiego”