Nie myślisz - zapłacisz cz.II Łojenie "na żywca" --> śmierć na słupie WN.

Techniki linowe używane podczas eksploracji. Trudno się bez nich obejść. UWAGA! Informacji zawartych w tym dziale nie traktować jako kurs.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Rossomak
Posty: 204
Rejestracja: 07 lut 2018, 15:16

Nie myślisz - zapłacisz cz.II Łojenie "na żywca" --> śmierć na słupie WN.

#1 Post autor: Rossomak » 10 lut 2018, 20:07

reaktywacja z Lis 2009

Poznajcie Pana Wieśka:
f_s5jt4w27gym_74095e7.jpg
f_s5jt4w27gym_74095e7.jpg (107.34 KiB) Przejrzano 3560 razy
Pan Wiesiek próbował nauczyć się latać z 65m słupa wysokiego napięcia. Niestety, jak widać na foto powyżej, Panu Wieśkowi nie udało się pokonać grawitacji. Należy nadmienić iż obecny denat był tzw "hardcorem" i mimo posiadania uprzęży z punktem "A", absorberów, oraz dwóch atestowanych haków specjalnie do asekuracji na konstrukcjach stalowych, Pan Wiesiek postanowił nie wpinać się podczas wchodzenia na 65m wysokości słup:
www.pip.gov.pl pisze:Bezpośrednią przyczyną wypadku była utrata równowagi podczas chodzenia po konstrukcji. Do pośrednich przyczyn wypadku należy zaliczyć nieprawidłowe zachowanie poszkodowanego, który w chwili wypadku nie był przypięty do słupa, lekceważąc zagrożenie. Inną, pośrednią przyczyną, było tolerowanie przez nadzór nieprawidłowego stosowania sprzętu chroniącego przez upadkiem z wysokości.

Pana Wieśka, jako człowieka, żal mi i składam szczere kondolencję jego rodzinie, jako pracownika wysokościowego i osobę zawodowo pracująca z linami - już nie , ponieważ zabił się na tylko i wyłącznie na własne wyraźne życzenie.


Powyższe, łącznie ze zdjęciem, zamieszczam ku przestrodze wszystkim amatorom "łojenia na żywca".

ps. do posta wykorzystałem:
http://www.pip.gov.p
http://www.alpinwork.p
Rossomak z sztolniefora.pl -ten sam ale inny!

Wróć do „Techniki linowe”