Earth nature field

Wąwóz Szczawnika, Świebodzice (za ul Długą)

Ciekawe miejsca, do których można pojechać "na liny"...
Awatar użytkownika
Rossomak
Posty: 204
Rejestracja: 07 lut 2018, 15:16

Wąwóz Szczawnika, Świebodzice (za ul Długą)

Post autor: Rossomak »

Mapki:
szczawnik.jpg
szczawnik.jpg (432.9 KiB) Przejrzano 14309 razy
Znana naturalna ścianka wspinaczkowa. Nie będę się rozpisywać ponieważ dużo o niej znajdziecie na stronach poświęconych wspinaczce. W weekendy jest tam naprawdę tłoczno, zaś w samej ściance jest mnóstwo plakietek, haków, spitów, a na samej górze są zainstalowane parami solidne kotwy. Wymarzone miejsce do wspinaczek. Co do lin to:
DSCN2785.JPG
DSCN2785.JPG (2.24 MiB) Przejrzano 14295 razy
Moje uwagi:
1. jest tam strasznie tłoczno, a wspinacze nie lubią jak ktoś im nagle zjeżdża w dół, i jeszcze zrzuca małe kamyczki -zwłaszcza ze 90% nie ma kasków.
2. Skałka jak to skałka i osoby na dole muszą mieć kaski.
3. Kotwy i ringi są pewne -regularnie sprawdzane.
4. Izolacja liny przed przetarciem to koszmar, ja na tej skale straciłem już linę. Po prostu licząc od ringów są 4 progi które bardzo ciężko zaizolować. Skała strasznie pożera przy zjazdach liny.
5. jedyne wyjście to częste odcinkowanie -z racji mnogości plakietek w ścianie -bajecznie proste zadanie. I głównie do tego polecam "Skałę" -nauki metodycznych przepinek w górę i w dół -do tego celu jest to wymarzone miejsce, bo o swobodnym zjeździe zapomnijcie (o ile lubicie swoją linę)

Reasumując: do freeride'u wyjątkowo kiepskie miejsce, do nauki metodycznych przepinek -wymarzone.
Rossomak z sztolniefora.pl -ten sam ale inny!

Wróć do „Polecane miejsca "na liny"”