Osówka - szyb koło "Kasyna"

Ciekawe miejsca, do których można pojechać "na liny"...
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Rossomak
Posty: 204
Rejestracja: 07 lut 2018, 15:16

Osówka - szyb koło "Kasyna"

#1 Post autor: Rossomak » 11 lut 2018, 13:21

UWAGA - obiekt tylko do akcji nocnych po zamknięciu trasy turystycznej w Osówce -inaczej murowany przypał z cyklu "sto pytań do + Policja".

Położenie:
osówka.jpg
osówka.jpg (310.2 KiB) Przejrzano 7793 razy
Osówka...wiadomo -mekka eksploratorów, i tych poważnych i tych od vrilli. :lol: Ja zaś nie o tym popiszę, tylko o zwykłym, niegdyś 50m szybie łączącym górę ze znanym poziomem sztolni. Szyb ów stanowi bardzo ładne i ciekawe miejsc do zjazdów w 50m(no...45 góra...) ekspozycji o szerokości 8m -na nowych zawsze robi wrażenie.

Widok szybu (obecnie są tam ładne metalowe barierki):
betoniarnia_i_szyb_osowka-1198.jpg
betoniarnia_i_szyb_osowka-1198.jpg (77.66 KiB) Przejrzano 7793 razy
Taką dziurę można atakować albo po jej ściankach-co strasznie niszczy linę, i zwala nam a głowy różne śmiecie, albo można założyć odciąg żeby robić to nie przy ścianie a w pewnym oddaleniu od niej. My zaś wykoncypowaliśmy swego czasu coś takiego:
DSCN2464.JPG
DSCN2464.JPG (791.32 KiB) Przejrzano 7793 razy
Czyli wyjście z tyrolki :-)
Nie obciera, nie trze, nic nie leci, wychodzi się w samym środeczku ekspozycji. Idee macie naszkicowaną na obrazku.
Nad szybem (z tym cholernym lejem -jakby jakiś przerośnięty mrówkolew to robił...) rozpinacie tyrolkę i z niej dopiero zjazd.

Długość zjazdu: około 44m

Uwagi:
1.W podszybiu jest pełno śmieci-uwaga na zdechłe sarny, stare belki, drut kolczasty etc.
2. Na górze zawsze zostawcie kogoś do pilnowania stanowiska.
3. Kiedyś (12 lat temu, jak teraz nie wiem) można było przejść z podszybia do kompleksu :lol: . Aczkolwiek na Osówce podobno dużo się ostatnio zmieniło więc takie pomysł są już mocno nie na miejscu.
Sam szyb gorąco polecam -ciekawe miejsce do nauki i na "inne liny": w atmosferze Osówki z kasynem, siłownią, i kilkoma innymi rzeczami. ;)

ps. amatorów zwiedzania All Inclusive uprzedzam że w korytarzu od szybu jest czujka alarmu + powiadomienie służby i dzierżawców trasy. Zatem zjazd w szybkie -od biedy ujdzie, nielegalne zwiedzanie trasy - mega przypał, szybciej przyjadą niż zwiniecie stanowisko
Rossomak z sztolniefora.pl -ten sam ale inny!

Wróć do „Polecane miejsca "na liny"”