Strona 1 z 1

Sztolnia/wyrobisko w Uniemyślu

: 22 maja 2018, 16:17
autor: der Wale
Na górze Czerwona zbudowanej m.innymi z arkozów dolomitowych, znajdują się pozostałości małej kopalni eksploatującej te pokłady. Wyrobisko prawdopodobnie było trochę podobne do kopalni dolomitowych w Chełmsku, ale obecnie wejście jest mocno zdegradowane i wygląda jak typowy otwór "sztolniowy". Kopalnia to w zasadzie duża komora wydobywcza z dwoma przodkami, w kierunku wschodnim. Na jej dno, zjeżdża się po kilkumetrowej pryzmie ziemi i rumoszu. Więc pierwotnie miała około 3m wysokości. Przodki rozdziela kamienny filar. Fragment przy otworze jest mocno zasypany, ale szacuję długość obiektu na około 20m.

Sztolnia/wyrobisko w Uniemyślu

: 23 maja 2018, 9:16
autor: Slaworow
To nie jest ten sam obiekt co w tym wątku?
viewtopic.php?f=85&t=1721

Sztolnia/wyrobisko w Uniemyślu

: 23 maja 2018, 9:40
autor: der Wale
Trudno powiedziec, w artykule nie ma konkretow. Nie pasuje do opisanych i zdjecia tez raczej nie. Druga fota moze troche podobna, nastepne zdjecie z Kochanowa.
Pierwsze przedstawia Blaue Grotte, o ktorej napisalem i te watki mozna ewentualnie scalic. Ja optuje za osobnym watkiem dla kazdej sztolni. Ostatniego zdjecia nie rozpoznaje. Sa pewne przekazy ustne i opisy innych, wiec jest szansa na kolejne obiekty z tamtych okolic.

Sztolnia/wyrobisko w Uniemyślu

: 12 cze 2018, 13:20
autor: der Wale
A jednak. Zdjęcie (z filarem) w artykule R.Knapik pochodzi z tego wyrobiska.

Sztolnia/wyrobisko w Uniemyślu

: 02 wrz 2018, 22:27
autor: Kali_7
plan wyrobiska
sztolnia w Czerewotej w opracowaniach najprawdopodobniej nazwana sztolnią za domem, ale to wymaga jeszcze potwierdzenia.
Do obiektu musiały być dwa wejścia lub były one podobne jak w Chełmsku na Blaue Grote. Dziwne, że tak zostały one zasypane. Przez jedno z wejść da się dostać do środka, drugie wykorzystane jest przez jakieś zwierzę, wyczuwalny jest również w wlocie nory ruch powietrza.