Kopalnie w rejonie ul. Piasta Wałbrzych pod masywem Chełmca

Kopalnie na obszarze Wałbrzycha
Wiadomość
Autor
bieda.szybek

#1 Post autor: bieda.szybek » 07 mar 2018, 12:42

W miejscu wskazanym w tytule jak i na fotografii widoczne są zagłębienia. Na miejscu brak jest śladów aby były to "doły" kopane z powierzchni. Jakiś pomysł na to ? Zapadliska ?
Załączniki
dołki 2.jpg
dołki 2.jpg (87.22 KiB) Przejrzano 1036 razy

Awatar użytkownika
Slaworow
Administrator

#2 Post autor: Slaworow » 07 mar 2018, 13:59

Była tu kopalnia węgla kamiennego Anna na polu górniczym o tej samej nazwie. Szyb główny Anna, udostepniał pokłady na poziomie +417 metrów. Kopalnia bardzo stara, nie jestem pewny czy wykorzystywana po wojnie. Chyba sam szyb był wykorzystywany jako wentylator.

Reszta to biedaszyby najprawdopodobniej.

bieda.szybek

#3 Post autor: bieda.szybek » 08 mar 2018, 16:46

Biedaszyby to jest to co też mi przychodzi do głowy w pierwszej kolejności.
Ale kształt okręgu tych dziur jest bardzo regularny. Jestem z Wałbrzycha i wiem jak wyglądają biedaszyby. Trudno powiedzieć aby były to biedaszyby poszukiwawcze. Wrzucę fotki sprzed tygodnia tych dziurek.

Jak odnajdę największą którą mijałem w zeszłym roku to też wrzucę foto - jej wygląd na pewno da dużo do myślenia.

Co do kopalni w tej miejscówce wiem.

Pozdro

vgw

#4 Post autor: vgw » 22 kwie 2018, 12:19

pomiedzy sobiecinem a bialym kamieniem wlasnie pod chelmcem byla cala masa wykopywanych dziur poszukiwawczych za weglem, mysle ze to jest to na zdjeciu

a co do tematu to jakie kopalnie ( sztolnie ! ) i gdzie byly w okolicach Piasta ? # Anna # Wieslaw # Jan ... dalej ?

Cons

#5 Post autor: Cons » 05 maja 2018, 18:14

@vgw, zamiast bredzić spojrzyj na mapy górnicze, nawet w necie masz precyzyjne nakładki i możesz sobie odpowiedzieć co tam było i gdzie dokładnie. Te dziury to pozostałości po jakiś wyrobiskach, można przypuszczać że po duklach, czym są nie będe Ci wyjaśniał. W całym tym misz-maszu znajdują się też ciekawsze obiekty m.in szyby Amsel, Lerchen, Anna, sztolnia Annna i upadowa Wiesław.

vgw

#6 Post autor: vgw » 07 maja 2018, 19:18

nakladki na co mam w internecie ?

moze zamiast uzywac nieladnych sformulowan pod moim adresem odpowiesz na pytanie, ktore zadal kolega ?

PS obiekty ktore wymieniles znam, bylem, a Ty ?

Cons

#7 Post autor: Cons » 07 maja 2018, 23:04

moze zamiast uzywac nieladnych sformulowan pod moim adresem odpowiesz na pytanie, ktore zadal kolega ?
Czytanie ze zrozumieniem :!:
Te dziury to pozostałości po jakiś wyrobiskach, można przypuszczać że po duklach
Zadajesz pytanie
a co do tematu to jakie kopalnie ( sztolnie ! ) i gdzie byly w okolicach Piasta ? # Anna # Wieslaw # Jan ... dalej ?
po czym się okazuje że nawet najmniejsze szyby sztolniowe są Ci znane, mowa tu o Amsel Schacht oraz Lerchen Schacht.

[code]Link do MG z Wałbrzycha: http://www.eksploracja.org.pl/download.php?list.1[/code]

vgw

#8 Post autor: vgw » 08 maja 2018, 21:46

takie mapy 15 lat temu juz byly niewystarrczajace :-)

punkt widzenia zawsze zalezy od posiadanych mateialow ....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wałbrzych”