Earth nature field

Ledlenser H7R

Czołówki i sprzęt oświetleniowy marki Ledlenser
hispo33
Posty: 15
Rejestracja: 15 lip 2016, 9:28

Ledlenser H7R

Post autor: hispo33 »

Czoło niemieckiej firmy Led Lenser, specjalizującej się w diodowych źródłach światła - latarki czołowe i ręczne.
Ledlenser H7R.jpg
Ledlenser H7R.jpg (39.04 KiB) Przejrzano 14547 razy
Strona producenta:
[link wygasł]

Wyróżnik to 140lm światła ciągłego oraz możliwość sensownej pracy na akumulatorach plus rozmiar baterii AAA.

W Polsce jak najbardziej do dostania - wersja H7 w okolicach 220pln, wersja H7R (z aku+ładowarka) w okolicach 300pln.

Wydaje się, że sensownie byłoby tą latarkę zestawiać z Petzl MyoRXP, która jest w podobnej cenie i też obiecuje sensowną pracę na aku + 140lm.

Czy ktoś miał okazję widzieć w akcji LedLenser'a albo chociaż coś słyszeć na jego temat?
Awatar użytkownika
Slaworow
Administrator
Posty: 868
Rejestracja: 10 lip 2015, 14:40

LedLenser H7R

Post autor: Slaworow »

Wklejam fragment posta z innego forum, dotyczący porównania H7 z MyoRXP.
Po przyjacielskiej wymianie poglądów z Treflem doszliśmy do wniosków:

- Jeśli chodzi o parametry, to obie są bardzo zbliżone. Tylko bierz pod uwagę myo xp o mocy 140+ lumenów, a nie 85 jak widzę na niektórych aukcjach - a te z większą mocą są droższe. H7 ma 140.

- Myo XP jest na większe baterie, które są cięższe, ale ma środkowy pasek (idący przez środek łba), co ją stabilizuje lepiej. Ino że jest cięższa i po prostu musi go mieć.

- H7 ma tylko pasek naokoło głowy, co dla Trefela jest wadą gdyż wg. niego może latarka spadać - ale nie bierze pod uwagę, że jest dużo lżejsza. Wg. mojej PRYWATNEJ opinii, lżejsza latarka na głowie = lepiej, tak więc to zaleta H7.
Używałem jej na czapce i w ogóle nie czuję, żebym coś miał i żeby mi spadała.

- H7 poświeci krócej z pełną mocą z racji mniejszej pojemności baterii (bo są mniejsze = lżejsze), ale ja wolę mieć zapasowe w kieszeni niż wszystko na głowie.

No i na koniec - wg. mnie H7 wygląda znacznie lepiej (metaliczna lansiarska obudowa, nie trąci plastikiem emo "ultra pro gey-sport design") i wiem że napierdala jak głupia, uwielbiam jej _płynną_ regulację mocy ORAZ skupienia wiązki, do tego ma ją kilka innych osób z BoB co pozytywnie wpływa na lans kiedy mamy unifikację sprzętu :)
hispo33
Posty: 15
Rejestracja: 15 lip 2016, 9:28

LedLenser H7R

Post autor: hispo33 »

Fajne porównanie :)

Problem RXP jest taki, że Petzl nie podaje czasu świecenia w maksymalnym dziesiątym trybie (140lm). Biorąc pod uwagę, że w trybie 8 deklarują, że latarka pociągnie niecałą godzinę - nie rokuje to dobrze trybowi maksymalnemu.
Czyli z jednej strony fajnie mieć 140lm, z drugiej szkoda się z nimi żegnać po 15-20minutach :/

Ciekawe, czy w przypadku H7 sprawa ma się równie dramatycznie.
Na niekorzyść są w H7 mniejsze baterie (AAA), z drugiej strony te latarki (H7 i RXP) pracują na zupełnie różnych diodach. No a producent nie podaje czasu świecenia H7 w maksymalnym ustawieniu.
Awatar użytkownika
Kobi
Posty: 67
Rejestracja: 27 lip 2015, 18:08

LedLenser H7R

Post autor: Kobi »

Pierwsza sensowna konkurencja w polskich warunkach dla Petzla jaką widzę. Plusy to także rozpraszacz - tutaj szerszą wiązkę uzyskuje się chyba regulując "lustro" za diodą a nie jak w (R)XP - dodatkowym rozpraszaczem który do tego a)zmniejsza ilość światła jaka przez niego przepływa b)wkurwia okularników (w pozycji "leżącej").
hispo33
Posty: 15
Rejestracja: 15 lip 2016, 9:28

LedLenser H7R

Post autor: hispo33 »

Faktycznie rozwiązanie bez rozpraszacza nie dość, że jest pozbawione wad o których Kobi, piszesz to jeszcze umożliwia płynną regulację skupienia nie ograniczając nas do dwóch stanów - rozproszony/skupiony.

Wogóle zarówno regulacja mocy świecenia jak i skupienia wiązki odbywa się w H7 "analogowo", czyli płynnym ustawieniem czegoś na kształt suwaka.
Jeśli dobrze rozumiem - wiązkę reguluje się suwaczkiem pod lampą, moc z tyłu na pojemniku na baterie.
Awatar użytkownika
Kobi
Posty: 67
Rejestracja: 27 lip 2015, 18:08

LedLenser H7R

Post autor: Kobi »

hispo33 pisze: Wogóle zarówno regulacja mocy świecenia jak i skupienia wiązki odbywa się w H7 "analogowo", czyli płynnym ustawieniem czegoś na kształt suwaka.
Jeśli dobrze rozumiem - wiązkę reguluje się suwaczkiem pod lampą, moc z tyłu na pojemniku na baterie.
Pamiętam, że czytając spory czas temu o mającej się pojawić RXP która ma "programowalne poziomy jasności, dzięki czemu masz wybór z więcej niż 3ech trybów" blablabla ciągle zastanawiałem się czy Petzl nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieje coś takiego jak potencjometr :lol:
Awatar użytkownika
Slaworow
Administrator
Posty: 868
Rejestracja: 10 lip 2015, 14:40

Ledlenser H7R

Post autor: Slaworow »

Odsyłam do recenzji tego produktu

http://www.light-test.info/pl/czolowki/ ... -cree-xr-e

ogólnie - nie powala
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stajnia Ledlenser”