Ostatnie zmiany na forum

Ważne informacje dla wszystkich użytkowników. Przeczytaj, zanim zarejestrujesz konto: Regulamin Forum Eksploracyjnego, Polityka Prywatności
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Slaworow
Administrator

Ostatnie zmiany na forum

#1 Post autor: Slaworow » 13 maja 2018, 10:22

W związku z koniecznością aktualizacji skryptu forum do najnowszej wersji (phpBB v. 3.2.2), na forum nastąpiły pewne zmiany. Prace związane z aktualizacją skryptu nie zakończyły się jeszcze, w związku z tym co jakiś czas forum może być niedostępne.

Niestety po aktualizacji skryptu okazało się, że poprzedni styl forum nie jest kompatybilny z jego najnowszą wersją. Tak to niestety bywa z nowymi wersjami, że inne dodatki (jak np style forum) muszą za nimi nadążyć, co najpewniej trochę potrwa.

Dlatego tymczasowo zmieniłem styl na - powiedzmy - najbardziej pasujący tematycznie spośród dostępnych stylów dla tej wersji skryptu forum.

Podczas aktualizacji musiałem też zmienić ustawienia językowe na domyślne, czyli język angielski. Polska wersja językowa jest również dostępna, ale trzeba sobie ją ustawić samemu w panelu zarządzania kontem, który jest tu, niestety, słabo widoczny:
Forum-login.png
Forum-login.png (138.98 KiB) Przejrzano 610 razy
Zmienił się też edytor tekstu - plus jest taki, że łatwiej jest wstawiać załączniki w tekst

Wiem też, że w wersji forum na urządzenia mobilne nie widać kto napisał ostatni post - niestety na to nie mam wpływu, tak po prostu działa mechanizm skryptu który w wersji mobilnej wygląda niestety tak, jak wygląda. Tymczasowo musi tak być. Korzystającym z wersji mobilnych polecam otwierać forum w wersji pełnej (jeśli mają taką możliwość).

freefall

Ostatnie zmiany na forum

#2 Post autor: freefall » 13 maja 2018, 13:00

Szkoda, że aktualny styl w wersji pełnej nie rozciąga się do szerokości ekranu jak ten stary :/
(choć teoretycznie wystarczy usunąć w 2 miejscach max-width w plikach css i wtedy się rozciąga)

Awatar użytkownika
drosmix

Ostatnie zmiany na forum

#3 Post autor: drosmix » 13 maja 2018, 20:08

freefall pisze:
13 maja 2018, 13:00
Szkoda, że aktualny styl w wersji pełnej nie rozciąga się do szerokości ekranu jak ten stary :/
(choć teoretycznie wystarczy usunąć w 2 miejscach max-width w plikach css i wtedy się rozciąga)
Jak nie jak tak, mam chroma i monitor ultrawide i wszystko się rozciąga jak trzeba.

Awatar użytkownika
Slaworow
Administrator

Ostatnie zmiany na forum

#4 Post autor: Slaworow » 13 maja 2018, 20:26

Teraz jest inny styl zainstalowany, niż ten o którym mówi freefall - ten już się rozciąga.

Ale na urządzeniach mobilnych wciąż "tnie" forum do listy subforów i przez to nie widać kto napisał ostani post.

freefall

Ostatnie zmiany na forum

#5 Post autor: freefall » 13 maja 2018, 21:52

Dokładnie - z tym stylem jest wszystko git - mowa była o tym "biało-szarym" :)

Awatar użytkownika
drosmix

Ostatnie zmiany na forum

#6 Post autor: drosmix » 25 cze 2018, 21:00

a już się przyzwyczaiłem do wyglądu forum a tu taki klops z dawnych lat powrócił :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ważne informacje od administracji”