Kopalnia magnezytu w Wirach

Kopalnie obszaru Przedgórza Sudeckiego, Masywu Ślęży, Wzgórz Niemczańsko - Strzelińskich i Gór Opawskich.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Karuda

#26 Post autor: Karuda » 10 lip 2017, 17:10

A dla wszystkich nie podłączonych do mordoksiążki - ruszyła strona internetowa:

www.kopalniawiry.pl

Jedynie cennik jest nadal promocyjny i wszystkich obowiązuje cena biletu ulgowego ;)

szkop

#27 Post autor: szkop » 16 lip 2017, 22:28

i warto skorzystać,sporo metrów do przejścia w prawdziwej kopalni,mnóstwo wyposazenia-w dobrym stanie,autentyczne wyposazenie z tej kopalni.organizacja zwiedzania prosta i skuteczna,to lubię.ludzie sympatyczni,z pasją.czarująca Pani Przewodnik mowi wyczerpująco dużo ,interesująco i potrafi odpowiedzieć na wszystkie pytania!! wie bardzo dużo.. i ma "laserową dzidę"(nazwa mi uciekła a chcę taką mieć :)którą doswietliła mi kadry )-te zdjęcia wyszły.. cierpliwie też znosi walenie czołówkami w oczy.polecam zwiedzanie bo na żywo kopalnia wygląda lepiej niz na ..tube łocz,dojazd jest dobry,duży parking,widziałem tez ruch na polu namiotowym,zaplecze socjalne jest plus dobra zdrowa woda,piłem.pozdrawiam ,szkop

Awatar użytkownika
Karuda

#28 Post autor: Karuda » 18 lip 2017, 23:58

..umrę na cukrzycę x)

Dzięki :) cieszę się, że Ci się podobało. Mam nadzieję, że spacer do drugiej dziury też wypalił.

Uściski!

piotrek_84

#29 Post autor: piotrek_84 » 19 lip 2017, 17:03

Karuda pisze:..umrę na cukrzycę x)

Dzięki :) cieszę się, że Ci się podobało. Mam nadzieję, że spacer do drugiej dziury też wypalił.

Uściski!
Hej jesteś jako przewodnik w tej kopalni?
ja byłem przed oficjalnym otwarciem i oprowadzał nas sympatyczny p. Daniel, załapaliśmy się wtedy na dłuższe zwiedzanie, bo dobre ponad 3h

szkop

#30 Post autor: szkop » 19 lip 2017, 22:00

Karuda pisze:..umrę na cukrzycę x)

Uściski!
na cukrzycę najlepsza woda magnezytowa :) ,więc jeszcze pociągniesz.byłem w tamtym miejscu,ciekawsze niż myslałem,więc dziekuję za namiar.proszę,jeśli możesz podaj mi nazwę tej latarni bo zaburzyła moje podejscie do kwestii oświetlenia w eksploracji.dziekuję i pozdrawiam

do piotrek_84- 3h dla grupy w wieku od lat 5 do 55 to dużo za dużo,zwiedzanie trwa wystarczająco długo,po niecałej 1h zwiedzania twierdzy kłodzko połowa ziewała ,tu nikt,ale są granice..tam na kasie czujesz ducha NFZ a tu ludzie są ,,friendy,,

galman

#31 Post autor: galman » 24 lip 2017, 22:57

potwierdzam słowa szkopa kapitalny klimat na trasie (nas było 3 plus przewodnik)
woda lepsza od browara,pomysł ze zwiedzaniem tylko przy czołowkach swietny
jak nie lubie turystycznych kopalń to ostatecznie to mnie rozgromiło
generalnie fantastyczny obiekt który zwiedza sie w klimacie prawie " na dziko"
Tylko niestety uroczej pani przewodnik zabrakło
byłem środa -czwartek.........
Karuda-pozdrów ode mnie ekipe z Wirów
bo jakos nie zdążyłem sie pożegnać!!!!

piotrek_84

#32 Post autor: piotrek_84 » 25 lip 2017, 0:34

szkop pisze:
do piotrek_84- 3h dla grupy w wieku od lat 5 do 55 to dużo za dużo,zwiedzanie trwa wystarczająco długo,po niecałej 1h zwiedzania twierdzy kłodzko połowa ziewała ,tu nikt,ale są granice..tam na kasie czujesz ducha NFZ a tu ludzie są ,,friendy,,

To zależy od "turystów", jeśli są z przypadku to po 1h będzie im się nudzić, ale jeśli wiedzą czego chcą to wytrzymają a myślę że warto :)

Awatar użytkownika
Rosomack

#33 Post autor: Rosomack » 12 sty 2019, 18:37

Zamykają na stałe trasę turystyczną kopalni. Będą zwiększać produkcję / butelkowanie wody, żeby sfinansować kwestie zbadania i przygotowania kopalni do wydobycia magnezytu. Dzisiaj byłem z paroma osobami na trasie foto, w tym miesiącu jest ostatnia szansa na zwiedzenie kopalni przed jej zamknięciem dla turystów.

http://nettg.pl/news/154778/kopalnia-wi ... 95aAS5c5uw

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kopalnie Przedgórza Sudeckiego”