Lista obiektów przypałowych. [NIE POLECANE]

Ciekawe miejsca, do których można pojechać "na liny"...
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Rossomak
Posty: 204
Rejestracja: 07 lut 2018, 15:16

Lista obiektów przypałowych. [NIE POLECANE]

#1 Post autor: Rossomak » 11 lut 2018, 12:08

Poniżej wrzucam listę obiektów PRZYPAŁOWYCH - "linowanie" z nich skutkuje zwykle pojawieniem się Policji, SOKu lub właścicieli terenu. . Są na niej obiekty niegdyś bardzo popularne pod kątem lin ale obecnie - "niegościnne" :lol:
Nie polecam jeżeli ktoś chce sobie normalnie pozjeżdżać lub poćwiczyć coś z technik linowych.
Lista będzie na bieżąco uaktualniana.


1) Tama w Zagórzu Śląskim
DSCN4941.JPG
DSCN4941.JPG (2.24 MiB) Przejrzano 12426 razy
Krótko o tamie:
Zapora na Jeziorze Bystrzyckim powstała w latach 1911-1914, aby przeciwdziałać skutkom powodzi w tym rejonie. Na terenach zalanych poniżej tamy powstało malowniczo wkomponowane w dolinę jezioro zwane Bystrzyckim lub Lubachowskim.

Tama zbudowana została z gnejsowych bloków kamiennych. Wysokość tamy to 44 metry, a długość 230,5 metra. Tama u podstawy ma 29 m szerokości , a górą 3,5 metra. Wysokość zwierciadła wody w jeziorze to 350 m n.p.m. Brzegi są wysokie, częściowo zalesione. Jezioro jest wykorzystywane do zaopatrywania w wodę zakładów przemysłowych i do ochrony przeciwpowodziowej.
Poniżej tamy (ok. 1 km) w Bystrzycy Górnej zbudowano Hydroelektrownię, która do dziś wytwarza prąd (jej moc to ok. 1,2MW)
DSCN4951.JPG
DSCN4951.JPG (2.16 MiB) Przejrzano 12426 razy
Obiekt w pełni monitorowany (są kamery). Umiarkowanie przypałowy - raz gonią a raz nie.


2) Most w Nowej Rudzie

DSCN2990.JPG
DSCN2990.JPG (190.9 KiB) Przejrzano 12426 razy
DSCN0208.JPG
DSCN0208.JPG (169.37 KiB) Przejrzano 12426 razy
UWAGA - obiekt z CZYNNĄ LINIĄ KOLEJOWĄ - WYBITNIE PRZYPAŁOWY.
Spotkanie z SOK gwarantowane - zdecydowanie odradzam ten obiekt!
Odchodziły tam też takie akcje:
Pociąg niemal zabił 16-latków, którzy wybrali się na romantyczny spacer na wiadukt

Groźny wypadek na wiadukcie kolejowym w okolicach Nowej Rudy. Para nastolatków przez swoją lekkomyślność omal nie straciła życia. 16-latka i jej kolega weszli w poniedziałek po południu na żelazną konstrukcję wiaduktu, by z góry podziwiać widoki.

Było przed godziną 18, czekali na zachód słońca... Nagle zza zakrętu wyjechał pociąg. Nie mieli gdzie uciekać, bali się biec po torowisku na moście czy też zeskoczyć w dół z kilkunastu metrów. Przytulili się mocno do barierki wiaduktu, ale to nie pomogło. Pociąg wciągnął parę pomiędzy wagon a barierkę i ciągnął za sobą pięć metrów.

- Całe szczęście, że pociąg jechał wolno i maszyniście udało się szybko wyhamować, bo mogło to skończyć się tragicznie - mówi Anna Gałkowska, prokurator rejonowy w Kłodzku. Śledztwo jest na wstępnym etapie. Ale ustalono już, że maszynista był trzeźwy, a kiedy zobaczył ludzi na torowisku, trąbił i hamował. Para nastolatków trafiła do szpitala. Mają liczne stłuczenia i złamania. Ich życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.

Niestety, nie byli jedynymi, którzy szukają mocnych wrażeń i pięknych widoków wchodząc na wiadukty, których w Kotlinie Kłodzkiej nie brakuje. - Młodzież traktuje to jak sport albo atrakcję, ale do czasu. Kiedyś kogoś staranuje pociąg, albo spadnie w dół i taki będzie finał - mówi Marek Majewski z Ludwikowic Kłodzkich, gdzie znajduje się jeden z najwyższych wiaduktów w regionie. Dodaje, że konstrukcje są stare, wąskie i przez to jeszcze bardziej niebezpieczne.

Na szczęście od kilku lat PKP systematycznie remontuje zarówno torowiska, jak i obiekty inżynieryjne. Wiosną zakończono remont 17-kilometrowego odcinka pomiędzy Dusznikami-Zdrój a Kudową- Zdrój. Zakres robót objął też remont wiaduktów, m.in. wybudowanego na początku XX w., wysokiego na 27 m wiaduktu nad doliną Bystrej w Lewinie Kłodzkim. W tym roku dodatkowo kompleksowo wyremontowano wiadukt w rejonie Kulina Kłodzkiego.

Przechodzenie przez tory lub spacerowanie po torowisku stanowi wykroczenie i jest podstawą do nałożenia mandatu w wysokości 50 zł.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html

3) Zapora woda Pilchowice (+ most Kolejowy)
ddd.jpg
ddd.jpg (214.35 KiB) Przejrzano 12426 razy
Zaporę wybudowano na rzecze Bóbr w latach 1904 - 1912 roku, na jej otwarcie przyjechał sam cesarz Wilhelm II. Jest to druga co do wysokości (po Solinie) zapora w Polsce i druga co do czasu powstania. Wysokość zapory to 62 m, a szerokość jej korony to 270 m. Poniżej zapory znajduje się 7.5 MW elektrownia wodna.

Obiekt całkowicie monitorowany - czasami odbywają się tam profesjonalne eventy lub też manewry grup ratowniczych. Dzikie linowanie powoduje zwykle pojawienie się policji!


Most w Pilchowicach:
kilometr obok zapory jest most. Most ma aktualnie 100 lat, powstal na przelomie 1908-1909..
25_big.jpg
25_big.jpg (58.34 KiB) Przejrzano 12426 razy
-Długość mostu 130 metrów
-długość przęsła kratownicowego 85 metrów,
-odległość paraboli od dna zatoki Bobru 40 metrów
Na konstrukcji mostu w Pilchowicach wzorowano się przy budowie mostu nad Osobłogą koło Racławic (kierunek na Głubczyce).

Z naszych pomiarów wynika, że aktualnie od góry mostu(od torów) do lustra wody są 22 metry (10 metrow ma wysokosc od torow do dolnego przesla), aktualnie poziom wody jest tam bardzo wysoki, 2 miesiace temu byl minimum o 3 metry nizszy - przez co oba filary byly dostepne z ziemi, obecnie jeden jest zamoczony.

Obiekt z CZYNNĄ LINIĄ KOLEJOWĄ - regularnie wyzywany SOK lub Policja. Nie polecamy - duże ryzyko przypału.


4) Wrocław - Stara hala Kartodromu (Kuźniki)
Lokomotywownia_Wroclaw_Gadow_Kuzniki_Wroclaw_228596.jpg
Lokomotywownia_Wroclaw_Gadow_Kuzniki_Wroclaw_228596.jpg (124.93 KiB) Przejrzano 12426 razy
Opuszczona, kryta, stara hala kartingowa o nazwie Kartodrom. Swojego czasu był tam tor kartingowy, od czasu do czasu były jakieś koncerty (np Hurtu, Kultu, BigCyc)..
Jedyne kto tam chodzi to okoliczne zule i zlomiarze
Kartodrom miesci sie w dzielnicy Fabryczna na osiedlu Kuźniki i ulicy Hermanowskiej.

Obiekt jest umiarkowanie przypałowy - jest tam rzekomy "stróż" który nachalnie chce coś w łapę (flaszkę czy cuś) żeby się odczepić.
IMHO mało ciekawe miejsce na liny.


5) Wiadukt kolejowy w Lewinie Kłodzkim (Schnelle Viadukt)
Wiadukt_most_kolejowy_pot_Klikawa_Lewin_Klodzki_ul_Obroncow_Warszawy_ul_Obroncow_Warszawy_Lewin_Klodzki_4323433.jpg
Wiadukt_most_kolejowy_pot_Klikawa_Lewin_Klodzki_ul_Obroncow_Warszawy_ul_Obroncow_Warszawy_Lewin_Klodzki_4323433.jpg (470.71 KiB) Przejrzano 12426 razy
Rok budowy: 1903
Długość:120 m
Wysokość: 27 m

Niższy niż w Nowej Rudzie (tamten ma 36m) ale też ciekawy. Trudno na niego nie trafić jadąc DK8 w kierunku granicy państwa do Kudowy.

Kolejny przypałowy obiekt który spaliło całkowicie "odrodzenie" się PKP i DLK :)
Obiekt z czynną linią kolejową - wizyta SOKistów murowana. Duży przypał.


6) Wrocław - Wieża Ciśnień na Kuźnikach
wieza-kuzniki-1.JPG
wieza-kuzniki-1.JPG (58.02 KiB) Przejrzano 12426 razy
Nie wiem czy nazwał bym to „polecanym miejscem na liny” co na pewno bardzo ciekawym miejscem aczkolwiek w skali przypału dałbym 7/10 Wink
Jest to stara, nieczynna już wieża ciśnień na osiedlu Kuźniki we Wrocławiu. Przy wieży w domkach mieszka nasz minister kultury B. Zdrojewski Wink Tzn. aktualnie mieszka w Warszawie a mieszka tam jego przesympatyczna córka Karolina ;>
Najśmieszniejsze jest to, że nie mam pojęcia jakiej wysokości jest ten obiekt.. byłem tam ze 2,3 razy ale nigdy tego nie sprawdziłem..
W obiekcie można zjeżdżać zarówno wewnątrz jak i zewnątrz – z tym, że zewnątrz wyżej i widoki pobudzają adrenalinęWink
W środku niestety gnieździ się całe plemię gołębi.. są wszędzie, odchody i pióra zrobiły już parocentymetrową warstwę na schodach, podłodze, poręczach… jest to po prostu jedna wielka wylęgarnia syfu. No i w lecie niesamowity smród..
Aktualnie wejście jest zamurowane – wchodzi się przez jedno z najniższych okien – jakieś 4 metry nad ziemią.. na szczęście nie jeździmy z drabiną. Mój znajomy dzierżawi dach od właściciela, którym jest PKP i czasem za skrzynkę browara pozwala sobie pozjeżdżać Wink
Obiekt – gdyby ktoś się nim zajął byłby świetnym obiektem wewnątrz linowym. W środku można zrobić małpi gaj, pełno ścianek wspinaczkowych, pełno stanowisk, można zrobić parę poziomów z wieży.. no po prostu eldorado.. można by – ale jeszcze nikt się za to nie zabrał. Pewnie i na dreama to miejsce by się nadawało gdyby nie fakt, że przy wieży jest pełno domków jednorodzinnych i nie ma za bardzo do czego zrobić odciągów..
Rossomak z sztolniefora.pl -ten sam ale inny!

Wróć do „Polecane miejsca "na liny"”