Earth nature field

Szpejwory (Protekt; Alpintech)

Sprzęt używany podczas eksplorowania. Opisy, instrukcje, opinie, uwagi, porady...
Awatar użytkownika
Rossomak
Posty: 204
Rejestracja: 07 lut 2018, 15:16

Szpejwory (Protekt; Alpintech)

Post autor: Rossomak »

Wiadomo, niby podobne ale jednak różne.
Posiadam dwa polskiego Protekta i jestem z tych konkretnych niezadowolony.
protekt.jpg
protekt.jpg (45.33 KiB) Przejrzano 7922 razy
Co mam do nich?

Niewygodne cienkie paski, ale to pikuś. Ten szpejwór nie ma uchwytu na repa żeby w pionie go podwiesić pod sobą(!) A sznurek od góry się nie nadaje do tego - przelotki są za delikatne. Jednym słowem trzeba kombinować z podpięciem za szelki lub uchwyt ale wtedy nie jest szpejwór ustawiony w pionie a ukosem lub...obraca się górą do dołu. Super sprawa zwłaszcza jak ma się w środku np. aparat foto. Odradzam kupowanie czegoś takiego. Był tani ale już widać czemu.
Rossomak z sztolniefora.pl -ten sam ale inny!
Awatar użytkownika
Siewca
Posty: 41
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:24
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Szpejwory.

Post autor: Siewca »

Ja mam na wyposażeniu wór transportowy Alpintecha
Zamawiałem 3x50l, wszystkie 3 przyszły w opakowaniu z oznaczeniem 50l, ale na oko widać, ze są dużo większe (prawdopodobnie 80l) więc można stety, niestety zapakować dużo co odbija się na marszu i tempie poruszania podziemią (spokojnie mieszczą się grube spodniobuty Prosa, kombiak, kask i zostaje miejsce na żarcie.

Jeżeli chodzi o jakość wykonania to po 3 latach użytkowania -raczej sporadycznego (przeważnie wory kitrane są gdzieś w bezpiecznym miejscu w obiekcie, żeby się nie męczyć z nimi, a są za duże żeby je brać na Jaskinie Tatrzańskie i robić trawersy np. J. Czarnej -) mogę powiedzieć, że spisują się całkiem nieźle. Materiał trochę porysowany, ale bez rozdarć. Szelki z taśmy nieregulowane, trochę zasłabe szwy mocujące do wora. Podczas zarzucania cięższego szpejwora (jakieś 12-15kg) szwy zaczęły puszczać. W środku wszyta klapa zabezpieczająca drobnicę przed wypadnięciem.

Rep do wiązania oraz lonża fi 8mm pozwalają pewnie przeciągnąć go w węższych partiach oraz podpiąć do uprzęży. Standardowo jak (prawie) u wszystkich producentów pod jedną szelką uchwyt do złapania w rękę oraz uchwyt z taśmy od strony dna wora
Ceny:
Worek transportowy 30L 71,00 zł
Worek transportowy 40L 84,00 zł
Worek transportowy 50l 99,00 zł
Worek transportowy 80L 145,00 zł

Niestety nie mam aktualnego cennika Kotarby więc nie podam jak się mają powyższe ceny do alternatywnego producenta. Jeżeli chodzi o jakość to raczej podobna może ciut lepsza, konstrukcja bardzo zbliżona, gruby rep z lonżą, wszyta klapa. Możliwość modyfikacji wg. swoich upodobań, ale pewnie za dodatkowe $$$

Cen u A.Chruściel również nie udało mi się znaleźć, ale rozmiarowo ma w ofercie 30/40/50/60L - z tymi worami nie miałem kontaktu, ale ze zdjęć widać, że mają oddzielny uchwyt boczny, a nie pod szelką i cieńszy rep z lonżą. http://www.exploreronline.pl/index.php? ... sportowe,6

Oferty u Marka Lorczyka na wory niestety nie znam, Kombinezony ma po 150zł (wewnętrzny/zewnętrzny)
Załączniki
alpintech.jpg
alpintech.jpg (22.89 KiB) Przejrzano 7916 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt eksploracyjny”